medox-lekomania.pl

Jak brzmi słowo lekoman?

Chyba wszyscy się zgodzimy, że lekoman to pejoratywne określenie osoby uzależnionej od leków. Niestety nawet otwarte umysły ciągle stygmatyzują osoby chore psychiczne w tym lekomanów. To bardzo duża grupa społeczna. Gdy zapytacie swoich bliskich, babcię, mamę, sąsiadkę, to okaże się, że 2/3 z nich prawdopodobnie jest uzależnione od leków nasennych. dominuje pewnie Zolpidem lub Alprazolam. Osoby te pewnie maja złe mniemanie na temat narkomanów, choć same są podobnie chore.

Gdy w latach siedemdziesiątych weszły na rynek BZD czyli benzodiazepiny ludzie odetchnęli, wydawało się, że problemy ze snem, lękiem, uzależnieniem od alkoholu odejdą w niepamięć. leki te działają natychmiast, przynoszą ulgę, likwidują wspomniane objawy. Wiadomo, że 70% pacjentów zgłasza się do lekarza pierwszego kontaktu z objawami „nerwicy” czyli ogólnie mówiąc zaburzeń lękowych. BZD usuwają objawy natychmiast. Niestety szybko rośnie tolerancja, potrzeba przyjmowania większych dawek, mamy do czynienia z uzależnieniem od leków.

To jedno z trudniej leczących się uzależnień – lekomania.

Nagłe odstawienie tych leków może spowodować ciężkie objawy zagrażające życiu, drgawki, majaczenie, status padaczkowy. Proces odstawienia leków nasennych i uspokajających nazywamy detoksykacją i musi przebiegać pod nadzorem lekarza.

Prezentowany tu serwis medox-lekomania.pl należy do prywatnego ośrodka leczenia lekomanii. Warto zasięgnąć tam porady lekarskiej na temat zależności lekowej – lekomani.

Pamiętaj odstawienie BZD lub Z-drug musi trwać od kilku tygodni do kilku lat. Tak zalecają specjaliści psychiatrzy.


Tytuł: medox-lekomania.pl
Adres URL: medox-lekomania.pl
PageRank:
Nazwa firmy: NZOZ Medox s.c.
Adres: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Telefon: 781665050
medox-lekomania.pl