Prywatna praktyka psychiatryczna w Warszawie

Jakie korzyści niesie z sobą korzystanie z prywatnej opieki psychiatry? Wydaje się to banalne, że indywidualne traktowanie pacjentów, umawianie się na konkretną godzinę, czas wizyty z reguły kilkadziesiąt minut, bezpośredni kontakt z lekarzem np. telefoniczny, w razie wystąpienia wątpliwości. Otóż mimo, iż w Warszawie w każdej dzielnicy funkcjonują PZP(Poradnie Zdrowia Psychicznego) , to czas oczekiwania na wizytę refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynosi co najmniej kilka tygodni do miesięcy. Specjalista psychiatra(choć często jest to rezydent jeszcze bez specjalizacji) dziennie przyjmuje kilkadziesiąt osób. Wymusza to na nim skracanie czasu konsultacji psychiatrycznej do kilku, kilkunastu minut. Jeżeli potrzebujemy tylko przedłużyć terapię, tzn. recepty, nie ma problemu. Rodzi się on gdy nasz stan się pogarsza lub jest to nasza pierwsza wizyta u psychiatry, tzw. diagnostyczna.

Poza tym nawet jeżeli to doświadczony psychiatra, postawi doskonałą diagnozę i da nam dobre zalecenia, często przez krotki kontakt odczuwamy niedosyt a na pewno niedoinformowanie. Pacjenci i ich rodziny uważają, ze prawie wszystko jest ważne, lekarz już nie bardzo. Jednym słowem medycyna sponsorowana przez NFZ jest odhumanizowana.

W Polsce posiadamy najniższy wskaźnik psychiatrów na 100 tysięcy mieszkańców, jest ich łącznie ok. trzech tysięcy. Trochę lepiej wygląda sytuacja w Warszawie. Obecność Uniwersytetu Medycznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii, kilku dużych Szpitali psychiatrycznych sprawia, że w Stolicy pracuje kilkuset psychiatrów. Jednak jak widać i tu dostęp do usług jest trudny.

Niestety korzystanie z prywatnej pomocy lekarza psychiatry jest kosztowne. Ceny wizyt to koszt od 15 do 450 PLN. Musi wziąć to pod uwagę, zaburzenia psychiczne to z reguły choroby przewlekle. Uważa się, że powinniśmy konsultować się ze specjalistą co 3-4 miesiące. Oczywiście zły przebieg, częste zaostrzenia choroby, lekooporność, może wymagać zwiększenia częstości wizyt.

Jeżeli nie stać nas na taki wydatek lepiej od razu podjąć leczenie w Poradni z kontraktem z NFZ.


Tytuł: Prywatna praktyka psychiatryczna w Warszawie
Adres URL: psychiatra-gabinet.pl
PageRank:
Nazwa firmy: Prywatna Praktyka Lekarska
Adres: Groszowicka 3
Miejscowość: Warszawa
Telefon: 501587306
Prywatna praktyka psychiatryczna w Warszawie